Мобільні додатки:

Чат боти:

НОВИНИ

Новий порядок нарахування та виплати пільг на оплату комунальних послуг

01 жовтня 2019 року набрала чинності постанова КМУ від 17.04.2019 № 373 в частині затвердження Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Система призначення, обліку та виплати пільгової знижки на сплату комунальних послуг в грошовій формі буде аналогічною субсидіям, з якої вже знайомі багато сімей в Україні.

Так, структурні підрозділи соціального захисту населення в залежності від тарифу на комунальні послуги та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування, самостійно розраховують суму пільги.

Також, при нарахуванні пільги структурними підрозділами враховується інформація від постачальників послуг про наявність заборгованості.

Відповідно до п. 6 вказаної Постанови за заявою пільговика структурний підрозділ з питань соціального захисту населення надає йому інформацію про розрахунок розміру пільги.

Постачальник природного газу не приймає участі у визначенні пільги або обсягів газу, на які поширюється пільга.

За отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ “Ощадбанк”. Інформація надається в порядку, визначеному АТ “Ощадбанк”.

Постановою передбачено дві форми виплати пільг:

  • у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк”, які в подальшому перераховуються на рахунок надавача послуг, та
  • у готівковій формі, яка здійснюється через АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів на поточні рахунки пільговиків, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Пільговик зобов’язаний повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.