ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ (ПОСТАНОВА КМУ ВІД 21.10.1995 №848)
Отримувачі субсидії:
Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства: всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).
База для розрахунку субсидії:
- Соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування;
- Доходи всіх членів домогосподарства та членів сім’ї у разі:
коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.
Не враховуються доходи:
– одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості;
– батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання;
– одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі;
– осіб, які вважаються безвісно зникшими за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісно.
Субсидія не призначається у випадках:
- Загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків.
- Будь-хто із складу домогосподарства має у власності:
– транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше п’яти років;
– більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа). - Є особи, які досягли 18-річного віку і в них:
– за інформацією ДПС, Пенсійного фонду взагалі відсутні доходи, які враховуються;
– або нарахований середньомісячний сукупний дохід менше ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або;
– ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом трьох місяців або такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів. - Будь-хто зі складу домогосподарства протягом 12 місяців здійснив операцію на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень.
- Платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування).
- Внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації.
- Благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів).
- Надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики.
- Наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (крім приведення до норм споживання за відсутності лічильника на підставі рішення суду та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов).
- Є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.
- Має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, житла, розташованого в сільській місцевості.
- На 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень, про що зазначається в декларації.
- Протягом 12 місяців здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.
Строк призначення субсидії:
Призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:
на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;
– за наявності в домогосподарстві пільговика – з місяця, що настає за місяцем, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подання заяви;
– з постачання та розподілу природного газу, розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно;
– у разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону – з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання;
– якщо громадяни, що перебувають у складних життєвих обставинах, не змогли звернутися за призначенням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального (неопалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку сезону (але не раніше дня виникнення права на житлову субсидію) у разі, коли таке звернення надійшло в будь-який місяць до закінчення сезону.
У разі наявності заборгованості призначається:
– з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону;
– в іншому випадку – з місяця, що настає за тим, у якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
Документи для призначення субсидії:
- Заява
- Декларація
- Довідки про доходи
- Копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності)
- Договір наймання (оренди) житла (у разі наявності)
- Інші документи, які не передбачені цим пунктом, але відповідно до цього Положення необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби).
Інформація за запитом СПСЗН (структурний підрозділ з питань соціального захисту населення):
Надається виконавцями комунальних послуг, з питань:
– розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги;
– суми простроченої понад три місяці (на дату подання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув;
До суми такої заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу не включається заборгованість, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами у відповідність із стандартними умовами.
Відомості можуть надаватися структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у вигляді довідок, даних на електронних носіях інформації тощо.
Порядок виплати субсидій у разі наявності заборгованості:
У разі отримання інформації про наявність заборгованості житлова субсидія на наступний період не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує громадянина.
Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний період громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку такого періоду.
Якщо в строк понад два місяці з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний період, громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку житлова субсидія в такому разі призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому громадянин вчинив такі дії, після подання нових заяви і декларації.
Посилання тут.