ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ

ЗМІНЕНО ПОРЯДОК НАРАХУВАННЯ СУБСИДІЙ

Шановні споживачі, які отримують субсидії!

Постановою Кабінету Міністрів України № 329 від 27 квітня 2018 року змінено порядок нарахування субсидій громадянам України.

Пунктом 6 Порядку передбачено, що житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

Довідка для оформлення субсидії надається за умови підтвердження загальної площі будинку (для приватного сектора). Для цього необхідно надати до центру обслуговування абонентів технічний паспорт на будівлю.

Також повідомляємо, що пункт 18 Порядку встановлює, що громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.

Більш детальну інформацію про нарахування субсидій ви можете знайти на урядовому сайті або за номером телефону урядової «гарячої лінії» – 1545.

СОЦІАЛЬНИ НОРМАТИВИ ДЛЯ НАРАХУВАННЯ СУБСИДІЇ:

Соціальні норми для розрахунку:

13,65м2 – на 1 людину, плюс 35,22м2  на домогосподарство;

На опалення 1м2 соціальної площи   – 4,5м3 на місяц.

Плита: 3,3м3 – на 1 людину с горячим водопостачанням;

Плита: 5,4м3  – на 1 людину без горячого водопостачання;

Плита и колонка: 10,5м3 – на 1 людину.

Роз’яснення: Субсидія призначається, в тому випадку, якщо сукупний дохід проживають в одному домоволодінні не дозволяє повністю оплачувати комунальні послуги.

Відсоток оплати за комунальні послуги розраховується за формулою Ро = Кд / Кr х Рr, де Ро-частина оплати домогосподарством за ком.услуги, Кд – відношення доходу на одного члена сім’ї до прожиткового мінімуму, Кr = 2, Рr = 15 і Ро не повинен перевищувати 15% щомісячного доходу сім’ї.

Розмір субсидії на опалення розраховується виходячи з фактичного розміру загальної, опалювальної площі, якою користуються мешканці, але не більше встановленої соціальної норми житла. Розмір субсидії не може бути більше, ніж розмір житлово-комунальних платежів.